Stawy kąpielowe

Stawy kąpielowe to zbiorniki wodne posiadające 2 strefy:

1. strefa pływalni

2. strefa złoża biologicznego potrzebnego do oczyszczania wody.

stawy kąpielowe : budowa, remont, pozwolenia

Roślinność w stawie kąpielowym znajduje się poza strefą pływalni, dzięki czemu komfort pływania pozostaje taki jak w zwykłym basenie.

Dzięki zastosowaniu podwójnego systemu filtracji (filtr biologiczny i bezobsługowy filtr mechaniczny) gwarantujemy krystalicznie czystą wodę, bezpieczną dla zdrowia użytkowników. Woda w stawie kąpielowym budowanym przez nas jest wolna od chemii stosowanej w tradycyjnym basenie.

Aby staw prawidłowo funkcjonował powinien posiadać minimum 45 metrów kwadratowych obszaru. Jego kształt może obrać dowolną formę, a linia strefy złoża biologicznego może imitować naturalne zbiorniki wodne.

Dodatkowe elementy stawu kąpielowego:

* pomost

* tarasy

* drabinka

* oświetlenie

* kaskady

* strumienie

* inne dekoracyjne elementy

Każdy obiekt jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb, a dokładna wycena odbywa się najczęściej po obejrzeniu terenu, na którym ma powstać obiekt.

Dajemy gwarancję na budowany przez nas obiekt. Korzystamy ze sprawdzonych materiałów i technologii oraz profesjonalnego sprzętu.

Stawy kompaktowe

Staw kąpielowy może być także w formie tzw. stawu kompaktowego. W tym wypadku jego całkowita powierzchnia lustra wody nie może przekraczać 50 m2 . Nie wymaga pozwolenia na budowę- wystarczy zgłoszenie- zgodnie z art. 29 ust. 1 pkt 15 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.)*. Stawy kompaktowe mogą działać na innych zasadach filtracyjnych niż te opisane wcześniej.

* dane na dzień 02.10.2017r. budowa zbiorników wodnych celem rekreacyjnym

stawy kąpielowe budowa basenów wrocław budowa stawów kąpielowych cena stawu kąpielowego staw kąpielowy wrocław stawy kąpielowe