Budowa basenów ogrodowych i wewnętrznych krytych


1. Czym jest basen kąpielowy?

Basen kąpielowy to zbiornik budowany w celu rekreacyjnym. Może być wybudowany wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Jeśli basen zewnętrzny nie jest przystosowany do korzystania w zimie - jesienią należy go zabezpieczyć przed działaniem lodu i zabrudzeniami. Baseny zewnętrzne całoroczne mogą być umieszczone w ogrodzie zimowym lub posiadać osobną konstrukcję. Baseny całoroczne będą droższe w utrzymaniu.


2. Jak duże buduje się baseny kąpielowe?

Wielkość basenu zwykle uzależniona jest od wielkości powieżchni jaką możemy wydzielić pod basen oraz od budżetu, który chce się przeznaczyć na budowę. Jeżli chodzi o głębokość, jest dobierana do indywidualnych potrzeb. Najczęściej stosuje się głębokość 1,40 m - 1,50 m. Istnieje możliwość wybudowania basenu z różnymi strefami głębokości oraz z brodzikiem.


3. Projekty

Wykonywane są projekty koncepcyjne i budowlane. Przy budowie basenu warto zaplanować od razu strefę relaksacyjną lub strefę SPA z wanną z hydromasażem, sauna, łaźnia parową i.t.p.


4. Dno zbiornika

Dno najczęściej wykończone jest folią PVC (dostępne są różne kolory i wzory- dostępne także imitujące mozaikę) lub płytką / mozaiką, która będzie droższa.


5. Atrakcje i dodatki

Na rynku znajdziemy co raz więcej dodatków i atrakcji basenowych. Od dysz masujących po urządzenia robiące fale. Najczęściej prywatne baseny są wyposażone w oświetlenie, wannę basenową, leżanki, drabinkę.


6. Ile trwa budowa basenu kąpielowego?

Nasze budowy dzięki doświadczeniu i zgranemu zespołowi idą sprawnie i szybko. Czas budowy zależy od wielkości i kształtu zbiornika. Podczas wyceny zostanie określony maksymalny czas budowy Twojego zbiornika.


7. Utrzymanie czystej wody

Podczas wstępnego projektu zostaną dobrane do Twojego basenu urządzenia filtrujące wodę oraz pomagające utrzymać jej czystość. Basen tradycyjny jest zbiornikiem, który wymaga stosowania chemii basenowej. Jest ona bezpieczna dla zdrowia. Należy przestrzegać zaleceń producentów, a także dbać o odpowiednie warunki wody. Do monitorowania stanu wody pomogą Ci urządzenia pomiarowo-kontrolne.


8. Serwisowanie

Baseny budowane przez nas są wygodne w użytkowaniu jak i posiadają łatwy dostęp do najważniejszych urządzeń. Przy oddaniu obiektu nasz pracownik zapozna Ciebie lub Twojego opiekuna zbiornika z zasadami serwisowania. Serwis możesz przeprowadzić samemu lub możesz zamówić serwis u nas.


9. Ile kosztuje budowa basenu?

Wycena jest przeprowadzana indywidualnie. Koszt budowy uzależniony jest od wielu czynników m.in. od wielkości zbiornika, ukształtowania terenu- baseny zewnętrze, wyboru wykończeń oraz dodatków, a także wahań cen produktów dostępnych na rynku, które należy zamontować / zainstalować.


10. Czy basen mogę wybudować samemu?

Na rynku dostępne są gotowe niecki basenowe z poliestru, dzięki którym szybko wybudujesz basen. Posiadają jednak wady takie jak np. trudność w naprawie, brak możliwości remontu. Przed zdecydowaniem się na nieckę prefabrykowaną, warto porównać cenę budowy niecki betonowej, która jest trwalsza, nadająca się do naprawy i remontu oraz jest wieloletnia. Nieckę betonową możesz dostosować kształtem i wyglądem do własnych potrzeb oraz masz możliwość zainstalowania lepszych urządzeń. Zlecając budowę basenu firmie, masz pewność, że basen będzie działał sprawie i bez większych problemów.


11. Wolisz zlecić budowę basenu firmie? Wybierz Natur Pool

Zdecydowałeś się na zlecenie budowy stawu kąpielowego firmie? Wybierz taką, która prowadzi kompleksowe usługi, ma doświadczenie w budowie zbiorników oraz korzysta z nowych technologii. Natur Pool to zespół z wieloletnim doświadczeniem w budowie stawów kąpielowych, basenów oraz oczek wodnych. Nasze obiekty są budowane na terenie całej Polski. Nasze usługi są wykonywane z precyzją oraz obejmują fachowe doradztwo w dziedzinie budowy zbiorników wodnych. Zapraszamy do kontaktu.