Projektowanie zbiorników wodnych i stref relaksacyjnych

Stawy kąpielowe, oczka wodne, baseny, strefy relaksacyjne i strefy SPA

W naszej ofercie projekty budowlane i projekty koncepcyjne zbiorników wodnych oraz stref relaksacyjnych.
Współpracujemy z projektantami budowlanymi, architektami wnętrz i krajobrazu oraz z technologami instalacji.


1. Rodzaje projektów

Projekty budowlane obowiązują przy zbiornikach powyżej 50 m2.
Projekty koncepcyjne są wykonywane dla klienta do przedstawienia koncepcji obiektu lub projektowanej strefy.
U nas zamówisz projekt budowlany oraz koncepcyjny z wizualizacją i wyceną budowy.

Projektujemy: stawy kąpielowe, baseny, oczka wodne, strefy relaksacyjne: patio, strefa sauny, zewnętrzna strefa spa, strefa wanny spa zewnętrznej, wnętrza basenowe i strefy wewnętrzne spa.


2. Cena projektu

Cena ustalana jest indywidualnie. Uzależniona jest od wielkości projektowanego obiektu i stref oraz od obszerności projektu.


3. Od czego zacząć?

Na początku należy określić swoje oczekiwania względem zbiornika. Czy ma pełnić funkcję dekoracyjną czy ma być obiektem relaksacyjnym z możliwością pływania. Należy określić jaką powierzchnię możesz zagospodarować oraz czy chcesz zawrzeć w niej inne strefy np. strefę SPA, miejsce dla sauny i.t.d. Do projektów koncepcyjnych wystarczą wymiary powierzchni do projektowania, natomiast do projektu budowlanego potrzebna jest mapa do celów projektowych (można ją zamówić u lokalnego geodety). Aby odpowiednio zaprojektować staw kąpielowy, wymagane jest również aktualne badanie wody- pozwoli to na dobór złoża regeneracyjnego oraz filtracji. Badanie możesz zlecić po przez naszą firmę. Jeśli potrzebujesz konsultacji w zakresie budowy zbiornika wodnego, umów się na spotkanie z naszym fachowcem. Otrzymasz porady dotyczące zagospodarowania terenu pod zbiornik wodny oraz na podstawie oceny ukształtowania terenu i dostępności obszaru budowy, będziemy mogli wykonać dokładną wycenę budowy zbiornika wodnego.


4. Mam już projekt zbiornika

Budujemy również zbiorniki zaprojektowane u innych firm. Ze względu na to, że każda firma działa na bazie innych technologii, produktów i rozwiązań, zdarza się, że projekt wymaga zmian. Najlepiej jest więc zamawiać projekt u firmy budującej zbiornik.


5. Projektowanie roślinności w zbiorniku

Rośliny dobierane są do funkcji oczyszczania wody. Przy budowie umieszczane są w zbiorniku. Możesz również poszerzać swoją gamę roślin samemu.


6. Czas realizacji

Czas realizacji uzależniony jest od obszerności projektu oraz dostępnych terminów. Przy małych projektach zwykle jest to ok. 30 dni.